Menu
Opis produktu Zawartość opakowania Instrukcja obsługi Certyfikaty

Opis produktu

Informacje o produkcie

Szybki test przesiewowy Realy Tech COVID-19 IgG/IgM  to kasetowy test immunochromatograficzny służący do wykrywania przeciwciał  IgG oraz IgM skierowanych przeciwko SARS-CoV-2 we wstępnej diagnostyce choroby COVID-19. Zasada działania testu opiera się na wykrywaniuswoistych przeciwciał w próbkach krwi pełnej, surowicy lub osoczu pacjenta, które pojawiają się jako odpowiedź organizmu w przebiegu choroby COVID-19. Przeciwciała są produkowane w organizmie człowieka od kilku do kilkunastu dni od zakażenia koronawirusem a ich produkcja zależy od wielu czynników związanych bezpośrednio z osobą badaną. W pierwszej kolejności pojawiają się przeciwciała IgM a im dłużej organizm jest zakażony stężenie przeciwciał IgM spada a rośnie stężenie przeciwciał IgG. Wykrywanie przeciwciał jest szczególnie przydatne w późniejszej fazie infekcji u osób bezobjawowych lub skąpoobjawowych oraz do identyfikacji IgG w celu wykrywania ozdrowieńców w celu potwierdzenia przebycia infekcji u osób którzy byli ukrytymi nosicielami, u chorych z objawami nietypowymi lub osób bezobjawowych które podejrzewają kontakt z wirusem. 

Szczegółowe informacje

 • wynik testu w przeciągu 10 minut
 • wysoka dokładność testu: dla IgG – 98%, dla IgM – 96%
 • wysoka czułość testu: dla IgG – 96%, dla IgM – 92%
 • test przeznaczony dla osób zdrowych ( bezobjawowych)
 • test przeznaczony jako pomoc w diagnozie pierwotnych i wtórnych zakażeń SARS-COV- żaden z jego wyników nie należy traktować jako ostateczny i nie może być stosowany do diagnostyki aktualnego zakażenia
 • wynik dodatni na obecność przeciwciał IgM nie jest podstawą do rozpoznania zakażenia – w tym celu konieczne jest dalsze potwierdzenie wyniku poprzez wykonanie testu RT-PCR
 • wynik ujemny na obecność przeciwciał IgM nie jest podstawą do wykluczenia zakażenia SARS-Cov-2 ( należy wziąć pod uwagę możliwość opóźnienia przez organizm produkcji przeciwciał)
 • wynik dodatni na obecność przeciwciał IgG może wskazywać na przebytą infekcję wirusową

Test przeznaczony do używania wyłącznie przez użytkowników profesjonalnych zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 26 ustawy z dnia 20 maja 2010 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2020 r. poz. 186) przez osoby będące świadczeniodawcą lub zatrudnione u świadczeniodawcy, posiadające wiedzę lub doświadczenie zawodowe, które umożliwiają im używanie wyrobu zgodnie z jego przeznaczeniem.

Zawartość opakowania

Szybki test kasetkowy COVID-19 IgG/IgM

Zestaw testów pakowany jest w pudełkach po 25 sztuk. Jedno opakowanie zawiera:

 • 25 sztuk zafoliowanych testów panelowych
 • 25 lancetek do nakłuwania skóry palca
 • 25 mikropipetek do przenoszenia materiału na studzienkę testu
 • 25 saszetek z alkoholem do dezynfekcji palca
 • 1 zbiorcza butelka z buforem
 • ulotka

Instrukcja obsługi

Krok 1

Przed otwarciem torebki należy doprowadzić ją do temperatury pokojowej. Wyjmij urządzenie testowe z zapieczętowanej torebki i użyj go jak najszybciej.

208

Krok 2

Umieść urządzenie testowe na czystej i równej powierzchni i nanieś próbkę surowicy lub osocza bądź próbkę krwi pełnej.

376

Krok 3

Poczekaj, aż pojawi się kolorowa linia (linie). Odczytaj wyniki w ciągu 10 minut. Nie interpretuj wyniku po 15 minutach.

206

Certyfikaty i materiały

certyfikat-zgodnosci-tuv

Certyfikat zgodności TUV

Pobierz
certyfikat-ce-unii-europejskiej

Certyfikat CE Unii Europejskiej

Pobierz
raport-kliniczny-z-raportem-podsumowujacym

Instrukcja obsługi

Pobierz